Depresja choroba cywilizacyjna


Depresja psychoterapia kielce - choroba cywilizacyjna naszych czasów

Psychiatrzy coraz częściej alarmują, że jedną z najbardziej groźnych chorób jest dzisiaj depresja. I trzeba z tym się zgodzić - w końcu to żadna tajemnica, że w Stanach Zjednoczonych czy chociażby w Niemczech coraz więcej osób cierpi na depresję. Można powiedzieć, iż depresja to choroba, która w zasadzie dotyka ludzi mieszkających w bogatych krajach. Badania mówią, iż te osoby, które chorują na depresję mają o wiele mniejsze szanse na dożycie emerytury, niż osoby, które nie muszą żyć z tą uciążliwą chorobą.

Przede wszystkim mowa w tym momencie o samobójstwie, ale także innych chorobach, na przykład mających związek z osłabieniem stanu zdrowia. Z depresją problem jest taki, iż ciężko ją tak naprawdę wykryć. Przecież te osoby, które w istocie mają depresję, najzwyczajniej w świecie nie przyznają się do niej albo ukrywają się. I właśnie z tego powodu nawet ludzie, którzy wiodą radosne życie powinni posiadać możliwie jak największą wiedzę na wszelkie tematy związane z depresją. Dzięki takowej wiedzy można pomóc na przykład pomóc własnemu znajomemu.

Choć oczywiście jak to już wcześniej zostało napisane, ciężko tak naprawdę wykryć depresję. Lekarz bez żadnego kłopotu może to zrobić, ale zwykłym osobom ciężko jest odróżnić zły nastrój od stanów depresyjnych. Warto zastanowić się w jaki sposób walczyć z depresją. Na pewno jeżeli depresja długo się utrzymuje, najbardziej wskazanym wyjściem jest korzystanie z pomocy psychiatrów. Bardzo dużo osób obawia się psychiatrów, bo ciągle na przykład psychoterapia to temat tabu, ale tak naprawdę nie trzeba absolutnie niczym się przejmować.

Chociażby z tego powodu, iż wizyta w gabinecie psychiatry jest w 100% anonimowa. Poza tym wcale nie jest powiedziane, że w każdym przypadku psychiatra jest niezbędny - możliwe, iż wystarczy zwykły psycholog. Czasami rozmowa z mądrym psychologiem sprawia, że dostrzeżemy błędy jakie popełniliśmy. Przykładowo - często psychologia może odpowiedzieć na bardzo dużo naszych pytań, ale także sporo ich zadać. A więc depresja to choroba z którą trzeba zawsze walczyć - to od nas zależy czy w przyszłym roku ciągle będziemy narzekali na cały świat i żyli w jednym wielkim smutku czy zawalczymy o bardzo szczęśliwe życie.

Informacje

Dodany: 2020-03-04
Kategoria: psychoterapia

Tagi dla artykułu

psychoterapia kielce